ajans

diken

Erdoğan’ın Washington fethi (1)

Türkiye hakkında olumsuz görüş beyan etmeyen kalmadı. Hatta Washington Post konuya ilişkin başyazısında Erdoğan’ın bir daha ABD’ye gelmemesini teklif etti. Anlayacağınız Türkiye’nin zaten iyice berbatlaşan imajı bu sayede daha da battı. Kürtlere duyulan sempati ise aynı nispette arttı.
23.05.2017 22:59

Akşam Postası / 23 Mayıs 2017

1- Adliyeye sevk edilen açlık grevindeki iki eğitimciye tutuklama talebi
KHK’yla ihraç edildikleri işlerine dönmek için 76 gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça savcılık sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

23.05.2017 18:57

Doğasever çiftin katil zanlısı mektup yazıp başka bir ocak sahibinden para istemiş

Antalya'nın Finike'de taş ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yamuç'un, kendisini cezaevinde ziyaret eden eşi Fatma Yamuç'a bir mektup verdiği ortaya çıktı. Bir mermer ocağı sahibine hitaben yazılı mektupta Ali Yamuç, cinayetler karşılığı vaat edilen 100 bin TL'yi istiyor.
23.05.2017 15:46

Maskeli protesto

Brezilya'da yolsuzluk karşıtı protestolar sürüyor. Rio de Paz adlı sivil toplum örgütünün mensupları parlamento binasının önünü maskelerle donattı. (Paulo Whitaker / Reuters)
23.05.2017 15:07

HDP Eş Başkanı Kemalbay’dan ilk grup toplantısı: Dönüp dolaşıp aynı yere geldiniz

  HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın olağanüstü halin (OHAL) kaldırılmayacağına ilişkin sözlerini, “Döndünüz, dolaştınız aynı yere geldiniz. Çevik Bir neredeyse, Mehmet Ağar neredeyse oraya geldi. Kongreden ezel ebed, müebbet bir OHAL çıktı” diye yorumladı. Tutuklu eş genel başkan Figen Yüksekdağ’ın parti üyeliğinin mahkeme kararıyla düşürülmesinin ardından mecburi bir seçime giden HDP, […]
23.05.2017 14:52