ornitorenk sözlük

 1. 358
  bizim kurtbabanın tivitır çıkıyor la
  #879898 Onbasi Sancar | 6 saat önce
   
 2. 357
  gidiyo görsellerde aratınca en dikkat çekici histerialienın memişleri başlığı çıkıyo
  #879895 zabıta | 6 saat önce
   
 3. 356
  nasıl çıkmıyormuş hakkaten, kesin scriptin seo dalgasıyla alakalıdır. benim blog mlog bile geliyoo'da çıkıyor. google'ın kendisinin olduğundan hep işte.
  #879892 kokakirec | 7 saat önce
   
 4. 355
  geliyodada gidiyodada çıkmıyoz mk kimse siklemiyoo
  #879885 zabıta | 10 saat önce
   
 5. 354
  Eski günlerini çek özledim
  #879653 Rahibe Teresa | 2 gün önce
   
 6. 353
  belki de tüm bunları konversusçular masusçuktan yapıyordur.
  #878726 kokakirec | 1 hafta önce
   
 7. 352
  İyide bunun ak parti dönemi ile ne alakası var ?
   
 8. 351
  olm ben akp ye oy vermiş adamım tamam özgürlük falan da yani reise yapılan bir yanlışın özgürlüğü de olamaz. bilin yani bunu. ülkemizin geçtiği şu zor süreçte bırakın ıp vermeyi polislerle beraber evinize gelir ağzınızı burnunuzu kırarım. reisin bir sözü vardır unutmayın:

  -sen kimsin ya!
  #878692 eusstas | 1 hafta önce
   
 9. 350
  bitmiş.
  #878689 lapacı | 1 hafta önce
   
 10. 349
  tamam daha fazla tartışmayın, konversusçulara rezil oluyoruz
  #878688 mikrobit | 1 hafta önce
   
 11. 348
  paylaştığın kısmı elbette okudum canım ciğerim kardeşim @zabıta@ boş konuşuyoruz artık, bunu fark etmemen ne üzücü. tartışmada şu eşiği geçememek ayrıca hüzünlü. abicim diyorum öncelikle zaten kıytırık da olsa yazar sözleşmesi diye bir bok var, onda sitenin içeriği kontrol olmadan yayına giriyor, dolayısıyla içerikten site mesul değildir diyor. bunu dedikten sonra hala ne diye internette sorumluluk kimde diye aratıp bana sonucu atıyorsun ki?

  ilk tutup kanunu attın, dedim onda ikinci fıkrayı yorumlarsan aynı kapıya çıkar. yok dedin onu böyle yorumlamışlar bana linki atıyorsun. attığın linkte son cümle, siteye eklenen yorumlardan bahsediyor. aynı interaktif sözlük gibi, hani burada yorum yapıyoruz ya onun gibi düşün.

  diğer türlü bağlantıyı sadece link olarak algılayıp site mesul değildir demek saçma bir yorum, kimin yorumudur bilmiyorum. konuyu daha fazla araştırmaya da niyetim yok. benim sözlükle organik bir bağım da yok, başına gelecekler düşünsün arkadaş. yeter yani bu kadar.

  sadece iddia etmen saçma geliyor bana, ülen diyorum linkte sorumsuzluk kabul ediyorsan mesela her başlığı link olarak kabul et, al sana sitede kullanıcıların paylaştığı link işte. nerden bakarsan bak bu böyle yorumlanır. ha sitede yazılar kontrol ile yayınlansa o vakit editörü, site sahibi sorumlu olur. bu ikisinin ayrımını yapmadan yok efendim yalan söylüyorsun, yok efendim kızdı köpürdü inanmadı. çok saçma oluyor bir yerden sonra. bu kadar uzatacak ne vardı allah aşkına? ne olduğu besbelli bir konu.

  bir de tartışmalarda sana söyleneni döndürüp karşı tarafa söylemek, "sensin o" eşiği oluyor. bunu da yaptın en son kısımda ya helal olsun. doğru düzgün tartışamadık bile. ha tartışılacak bir şey olmamasından böyle oldu bence ama olsun neyse nasip değilmiş.
  #878054 kokakirec | 2 hafta önce
   
 12. 347
  @kokakirec@ paylaştığım kısmı okumadan okusanda okuduğunu anlamazdan gelerek konuyla ilgisiz yerlerden alıntı yaparak cevap yazıyosun. resmen trollüyosun

  o yüzden
  tamam sen haklısın
  tamam sözlük burda yazılanlardan sorumlu değil
  tamam ben daha paylaştığım linkleri bile okumamışım
  tamam ben hıyarım hep yanlış anlıyom hatta anlamıyom senin anlattığın şeyleri
  tamam ben hastayım sıkıntılarım var geçmiş olsun bana
  tamam kusuruma bakma akşam akşam parmaklarını yordum
  tamam abi kızma
  tamam sensin ya tamam sensin reissin
  #878027 zabıta | 2 hafta önce
   
 13. 346
  @zabıta@ birader hasta mısın nesin? ciddi anlamda sıkıntıların olduğundan şüphe etmeye başladım bak.
  ilk verdiğin linkin son cümlesini oku:
  www.medyahukuku.org/...
  "İnternet sitesi içeriğine imkan verilen ölçüde yorum yazılması halinde içerik sağlayıcı bu yorumlardan cezai anlamda sorumlu olmayacaktır. Ancak tazminat sorumluluğu yine de vardır."

  diğer linkine bakmaya üşendim, daha uzundu. bağlantı lafını geniş anlarsa da aynı kapıya çıkıyor. cıbılın dediği gibi içerik üretim meselesini geniş anlarsan da aynı kapıya çıkıyor. bu kanunda internet sitesi içeriğinden bahsederlerken adamlar normal blog sitesi gibi düşünüyorlar. interaktif içeriği yok. katılımcı değil. siteyi üreten kişi bu durumda yazdığı ettiği, eklediği yazılardan elbette sorumlu.

  ama forumlar, sözlükler şunlar bunlar interaktif içerik olan yerlerde yazarlar sorumlu. ha demişsin inci sözlük, şudur budur bok püsür. adamların durumlarını tutup araştıracak kadar delirmedim ama bir işlem başladığında oluşan süreç, ceza demek değildir. adamlar sözlükte yazılanlar yüzünden ceza almış mı? bana bunla gelmen lazım. takibat yapılmıştır, sorgulanmıştır, şudur budur detayını bilemiyorum ama sırf tartışmada laf olsun diye edilen laf bunlar.

  interaktif ortamlarda zaten suç sayılan içerikler siliniyor, şikayet olur silmezsen, içeriği hala barındırırsan suça iştirak etmiş olursun. böyle ihtimaller var. hele burası gibi bir avuç insan, başlıkların denetlenmesi zaten gözden kaçanıdır, şusudur busudur, komple amatör takılan bir yerde kimse senden neden içeriği kaldırmadın diye içeri atmaz. soruşturma geçirirsin, üzerine gelirler falan filan ama içeriği kaldırırsın, içeriği yükleyenin ip'sini verirsin işlem tamamdır. ötesini düşünmek artık biraz sıkıntılı kafa oluyor. neyin derdindesin anlamadım? (zaten son khk ile bunların hiçbirine de gerek yokmuş, adamı evinden aldırıyorlarmış diyorum hala laf işte)

  hatta şöyle bir durum var, sözlükten silinmiş yazılardan dahi sorumluluk doğabiliyor. sen o içeriği paylaşırken düşüneceksin, nasıl olsa sözlük siler-sildi diye kurtulamıyorsun.

  allah rızası için araştırırken bari verdiğin linklerin içeriğini tam oku. hadi okumayı geçtim akıl mantık var, bu kadar site var bu kadar paylaşım yapılıyor. hepsinin sahiplerini toplayıp içeri atmazlar mıydı? hangi biri bir yazarının yazdığı şey yüzünden içerdeymiş? yapma etme gram mantığı var mı bunun?

  ha bir de ekleyeyim. kanunun alakasız yerini söyledin demişsin. "ülen" ikinci fıkra diyorum. sen birinci fıkrayı okumuşsun, altındaki ikinci fıkrayı okumamışsın. buna yanmıyorsun hala laf işte. hay allahım sen büyüksün.
  #878022 kokakirec | 2 hafta önce
   
 14. 345
  derdinizi çatır çutur sikiyim sizin mal ibneler
  #878005 meftun | 2 hafta önce
   
 15. 344
  sözlük sorumsuz diyerek uzatan sensin reis. yoksa sözlüğün ipleri paylaşması hukuki zorunluluğunu inkar etmiyoruz

  ama sözlük nası sorumsuz olmaz abi sana kanun maddesini gösteriyom sen aynı fıkranın konuyla alakasız bi fıkrasını gösteriyosun karşılık olarak

  senin dediğin fıkra verilen linklerdeki içerikten sorumlu olmamakla ilgili hakkaten bana inanmıyon bari şuraya inan www.medyahukuku.org/...

  hadi onada inanmıyon bari komisyonun kanun gerekçesine inan "İçerik sağlayıcının internet ortamında kullanıma sunduğu içeriklerden dolayı sorumlu olacağı hükme bağlanmıştır. Bu sorumluluğun, gerek özel hukuk gerek ceza hukuku sorumluluğu olduğunda kuşku bulunmamaktadır.

  Tasarıya eklenen maddenin ikinci fıkrasında ise, içerik sağlayıcının bağlantı sağladığı bir baş­kasına ait içerikten kural olarak sorumlu tutulmayacağı hükme bağlanmıştır. Ancak, başkasına ait içeriğe bağlantı kurulmasını sağlayan içerik sağlayıcının, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığının açıkça anlaşılması halinde, kendisi de bu içerikten dolayı sorumlu tutulacaktır. Bu bakımdan, bağlantı sağlanılan içeriğin suç oluşturması halinde, bu içeriğe bağlantı sağlayan içerik sağlayıcısı, işlenen suça iştirakten dolayı sorumlu tutulacaktır." www.tbmm.gov.tr/...

  diyelim hiçbirine inanmıyon hadi bende inci sözlükten örnek veriyim sözlükler yazılanlardan sorumlu olmasa serkan inci defalarca mahkemeye çıkarmıydı sözlükte açılan başlıklar filan yüzünden itü sözlüğün sahibi gözaltına alınırmıydı

  duvara konuşuyomuşun gibi geliyo sana ama birazda duvarı dinlemeyi dene
  #878004 zabıta | 2 hafta önce
   
 16. 343
  ben son noktayı koyayım. sizin özgürlüğünüz benim o günkü keyfimle doğru orantılıdır.

  ßß
  #877994 yorumcu toplum | 2 hafta önce
   
 17. 342
  uzatmak istemiyorum ama uzattırıyorsun :( bak hala yazmak durumunda kaldım, masum masum neresini anlamadım diyorsun. açıklamaya çalışayım:

  yazdığın "sorumluluk" laflarına bak mesela. birinde yükümlülük anlamında, diğerinde de cezai şart anlamında kullanıyorsun. sözlüğün sorumsuzluğunu cumhurbaşkanıyla kıyaslıyorsun?!. ne bileyim bunlar trolleme değilse hakkaten anlamıyorsun.

  bahsettiğin kanunda anlatılan da şu: siteler içeriklerinden sorumludur ama başkasına ait içerikten sorumlu değildir. bunu şak diye anlamak yerine link falan diyorsun, yahu şaka gibi oluyor bir yerden sonra. şimdi bir siteye geliyorsun terörist linki bırakıyorsun bundan site sorumlu değil ama linkin içeriğini bırakıyorsun site sorumlu. dediğinden böyle bir mana çıkıyor. bilmem anlatabiliyor muyum? bağlantı lafını ingilizce olarak değil de geniş anlamda yorumlaman gerekiyor. interaktif içerik üreten mekanda zaten kullanıcılar sitenin başkasına bağlantı sağladığı içeriği üreten kişilerdir. @zabıta@
  #877991 kokakirec | 2 hafta önce
   
 18. 341
  Yazık lan
  #877990 sirinbetul | 2 hafta önce
   
 19. 340
  yav reis ben neresini yanlış anlıyorum onu anlamadımki. tutturmuşsun bi yanlış anlama. hayır o kadarda uzun uzun yazıyon mk anlamam lazım bu zamana kadar ama hakkaten anlamadım neresini yanlış anladığımı

  bende senin yanlış anladığını düşünüyom. çünkü senin tırnak içinde aktardığın kanun fıkrası sözlükte paylaşılan linklerle ilgili. bağlantı diyo ya işte ingilizcesi link. diyoki burdan başka bi içeriğe bağlantı sağlansa o bağlantıdaki içerikten bağlantıyı veren sorumlu olmaz diyo. bu başlıkta tartıştığımız şeyle direk ilgisi yokki bunun @kokakirec@
  #877988 zabıta | 2 hafta önce
   
 20. 339
  cıbıl vallahi kötü şekilde yaklaşmıyorum ama adam yanlış anlayınca, bunda ısrar edince biraz geriliyorum işte. peygamber değilim, napayım daha fazlası çıkmıyor.

  @zabıta@
  "İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. " bak bu bahsettiğin kanunun ilgili maddesinin ikinci fıkrası. sen birinci fıkrayı alıp tamam bunlar yalan söylüyor (nasıl bir ithamsa bu da artık, inanılmaz biraz) demişsin ama hiç aklın kesiyor mu? gelecek biri ekşi sözlüğe ağır yasak bir paylaşım bulunacak ve bundan ekşi sözlük sorumlu olacak? biraz anlayarak tartışalım rica ediyorum bak. ekşi derken lafın gelişi, işin mantığı bu yani diye diyorum. ekşi mekşi diye başıma ekşime.

  khk örneği de zaten kanundaki olayın bile artık geride kaldığı, kimlik bilgileri istemenin, bunları verecek olanların sitelere ek olarak erişim sağlayıcıları ve yer sağlayıcıları kapsadığı içindi. sen burada saklasan ip'sini zaten onlar vermekle yükümlü tutulmuş. yani bu aslında bence proxy'i de rahatça kapsmıyor. misal senin internet servis sağlayıcın hangi proxy'e bağlandığını biliyor. onunla sitedeki proxy ip'sini zaman olarak eşleştirdikleri vakit, ip ortaya çıkar (emin olmamakla birlikte diyeyim).

  saçma sapan uzadı konu, meseleyi anladıysan tamamdır, anlamadıysan da ben tamamım. kusura bakma daha fazla uzatamayacağım.
  #877979 kokakirec | 2 hafta önce
   
 21. 338
  Korkuyosanız yapmayın beyler zira devletimiz isterse ip degil eusun götünden kan alır
  #877966 mr nice | 2 hafta önce
   
 22. 337
  yazık la (:
  #877965 kralcibildak | 2 hafta önce
   
 23. 336
  zabıta ve serseri rapci aynı kişidir
  #877964 ben kimim | 2 hafta önce
   
 24. 335
  @345 asıl mal olan sensin bi üstündeki entriyi oku sözlüğün bizi korumasını istiyenmi var. yazar sıfatıyla içerik sağlayıcı sen oluyosun diyo bide salak. hadi dediğim kanunu okumadın diyelim bi googlelamak bu kadar zormu lan al bak senin yerine arattım en başta bu çıktı www.atamer.av.tr/...
  #877963 zabıta | 2 hafta önce
   
 25. 334
  "turollük yapiors özgürüz aq içerik sağlayıcı bizi korumak zorunda" yavrum burada sözlükte yazar sıfatıyla içerik sağlayıcı sen oluyorsun zaten. koka yani ne paralıyorsun bir orospu çocuğu patlatıp yüzüne tartışmayı kapatmak bu kadar mı zor. zamanında buna benzeyen bir kılkuyruk daha varıdı buralarda, porno paylaşıp "özgür sözlükte entrylerimiz siliniyor" diye ağlamıştı. bence bu mallar kreşe atıldasidkasmşlana
  #877962 kralcibildak | 2 hafta önce
   
 26. 333
  bak şimdi khkden örnek verince haklımı oldun yani. bende sana kanundan örnek veriyim o zaman birazda ben haklı oluyum

  sözlük sorumsuzum diyerek yalan söylüyo aslında. sende bunun yalan olduğunu bilmeden tekrar ettiğin için söylüyorum. kanun 5651 diyoki içerik sağlayıcı kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur. zaten polis isteyince bütün bilgileri vermenizin nedenide o çünkü sözlük sorumsuz değil sorumlu

  bu kadar uzatmanıda anlıyamıyorum senden bizi korumanı istiyen filan yokken

  edebiyat dersimize semra özdamar giriyodu bu arada
  #877950 zabıta | 2 hafta önce
   
 27. 332
  yav kankalar38 olayın özgürlük tartışmasını da şöyle kenara koydum. adam kelimlerine kafasına göre anlam yüklüyor. anladığı ile yazılanın alakası yok yani, ne diyeyim bilmiyorum, neyse çay içiyorum sakinim.
  #877947 kokakirec | 2 hafta önce
   
 28. 331
  edebiyat dersinize kim giriyordu zabıta xd. ciddi demiyorsun bunları, ciddi diyor olamazsın. cümleye gel : "sözlük yazılanlardan sorumsuzum diyo ama yarın polis isterse sorumluluk üslenip" bu cümledeki iki sorumluluk kelimesi aynı anlamda mı? şaka mı lan bu? cidden bunu açıklamam mı gerekiyor şimdi? hakkaten anlayamadın mı?

  şakaysa komik değil. bak tekrar ediyorum, ilerde bir sıkıntı çıkarsa (beni zaten bağlamaz ama) yazılanların sorumluluğu yazara aittir. bunun anlamı da sözlük olarak yazar korunmuyor demek. zaten boş yere tartışıyorsun bak ülkenin geldiği son nokta şuymuş. bilmiyorum derinlemesine aratmadım ama ilk arama sonucu şu çıktı:

  680 nolu KHK
  "Polis, sanal ortamda işlenen suçlarda, yetkili Cumhuriyet başsavcılığının tespiti amacıyla, internet abonelerine ait kimlik bilgilerine ulaşmaya, sanal ortamda araştırma yapmaya yetkilidir. Erişim sağlayıcıları, yer sağlayıcıları ve içerik sağlayıcıları talep edilen bu bilgileri kolluğun bu suçlarla mücadele için oluşturduğu birimine bildirir."
  #877946 kokakirec | 2 hafta önce
   
 29. 330
  yav ikinizde haklısınız koka bey diyor ki sokakta yürürken ne kadar özgürsen burada da o kadar özgürsün diyor

  zabıta bey de sokakta yeterince özgür değiliz ki diyor burada olalım ama özgürsünüz diyorsunuz ne iş diyor herkes haklı lütfen bu bahsi kapatalım :D
  #877945 kankalar38 | 2 hafta önce
   
 30. 329
  @kokakirec@ yav herşeyede yanlış anlama diyosun. sen resmi bi şikayet olursa ipleri paylaşırım dedin mi dedin. nesini yanlış anladım bunun

  bunu bu başlığa taşıyıp milleti özgürlüğün ornitorenk sözlük anlamı hakkında uyarmamın nesi seni rahatsız ettide paragraflarca yazı döşeniyosun

  ben senin dediğinden çok başka bişey demiyorumki. sözlük yazılanlardan sorumsuzum diyo ama yarın polis isterse sorumluluk üslenip bütün bilgilerinizi verir ona göre yazın eusstasın özgürlük laflarına bakıpta buranın gerçekten özgür bi yer sanmayın diyorum

  sağlanan ortam demişin bide onun için teşekkürler allah razı olsun abi sayenizde bizde nasipleniyoruz arada bi iki kelime yazıp mutlu oluyoruz adminlerimizide mutlu ediyoruz kendi çapımızda bugünde mutlu edebildiysek ne mutlu bize
  #877942 zabıta | 2 hafta önce
   
 31. 328
  www.youtube.com/...
  #877940 kankalar38 | 2 hafta önce