RUSYA NE YAPAR AMERİKA NE YAPAR?

 1. 1
  Sevgili takipçilerim hayırlı çalışma günleri dilerim.Basın ve medyamızı takip ederken bazen gülüyorum,neden?
  Basın ve medya mensublarının gerisini berisini zamanında çeşitli noktalarda görüp izlediğim için.
  Şu anda ülkemizin iç ve dış sorunlarını tartışırken devamlı şu konuşuluyor AMERİKA,NATO eksenimi yoksa RUSYA ve ŞANGAY BEŞLİSİ tarafındamı olmalıyız yada hangisi bize dost.

  Son kırk yılı siyasi cinayetler ve terör ortamında geçen ülkemizin şimdi gelip RUSYA ve ABD arasında kalması bize şunu gösterir.
  Bu ülkeyi yönetenlerin çok uzun yıllardır devletimizin menfatine değil sadece ABD nin istediği şekilde bizi yönettikleri için bu noktaya geldiğimizi gösteriyor her aşamada her yerde ve her noktada.
  Geçmişteki emekli CİA yetkililerinin ülkemizdeki stratejik noktalara beş bin eleman yerleştirdiklerinden bahsetmişlerdi.

  Şimdi eğitimli ve dinamik arkadaşlar çok, biz eğitimliyiz diye her yerde hava atarak dolaşıyorlar,eğitim önemlide en önemli eğitim SOSYAL,AHLAKİ,MİLLİ ve VATANSEVER olarak eğitim almak.
  Sizleri ABD ye ve diğer NATO ülkelerine gönderip eğitim aldırarak getittiren ABD ve İNGİLTERE ye yıllarca taşoronluk yapan güçler herhalde ülkeye hizmet edin diye yetiştirmedi.
  Niye yetiştirdi,burda İNGİLTERE ve ABD yani ANGLOSAKSON güçleri için ülkeyi onlardan gelen direktiflerle yönetin diye.
  Allah uzun ömür versin FINDIKZADELİ BAHRİ ağbi(kod adı) ile rakı içerken konuşurduk tevellütü eski benden büyük 1953 doğumlu.
  Ağbi derdim yüksek okul okumadık ne diyeceğiz millete diye?
  Aras derdi aslanım dışarda seni yetiştirebilmek için bir ünüversite parası harcadılar. HAYAT ÜNÜVERSİTESİ IZDIRAP FAKÜLTESİ mezunuyum diye söylersin derdi.

  Dahada uzatırlarsa şunuda ekle derdi,HERKESİN ÖLDÜĞÜ YERDE BEN DAHA YETMİŞİKİ SAAT DAHA YAŞAYACAĞIM:)

  Sadete gelirsek ABD ile en iç içe olduğumuz zamanlar tehlikeyi gören çeşitli meslek guruplarımızdan insanlar yok edilerek bu yola bizi sokucak kimselerle ülke yönetimi ABD ve batılıların istediği istikamette gitti.
  Artık son noktaya geldiğimizde bu yok edilen insanların fikirleri ve çıkış noktası gördükleri yeni ittifaklar ülke gündeminde ve devletin iç mekanizmalarında konuşulmaya ve bu ittifaklarla çeşitli anlaşmalar yaparak daha büyük ittifaklara gitmenin yolunu arayan bir yönetim olsada şu anda hala gözü eski karı koca ilişkilerinin olduğu zamanı hatırlayan ve bu evliliğin getirdiği güzel günleride unutmayan bir devletimiz var.Artık şu olsun bu olsun demiyecem çünkü gelinen nokta ortada bundan sonra bizi yönetenler ne yapıcak izleyip görücez.

  İhanetlerin ivme aldığı yıl 1982 senesinden devletin tepe noktası ihtilal komutanı KENAN EVREN ve MİT müsteşarı ÇERKEZ BURHANETTİN BİGALI nın yanında bulunmuş ABAZ ÖNDER beyin anlattığı ve AMERİKANIN planlarını MGK açan bu ihtilal komutanlarının sisteme soktukları tüm planlar şu anda son şeklini almış olarak TÜRKİYENİN önünde değil kapısında duruyor.

  Bazı insanlarda vicdan azabı vardır,sanırımki bu planların hepsini anlatması hem ülkem için ilerde yararlı olmam hemde kendim ile ilgili İHANETE uyanmamda yardımcı olmak içindi.
  Kendiside gelinen noktadan memnun değildi.Telsizlerin teslüm tesellüm belgelerine kadar gösterdi.SANTİAGO.

  Kısacası TÜRKİYE nin SOSYAL,KÜLTÜREL,YAŞAM ALANLARI ve BÖLGESEL NUFUS yoğunlukları, ekonomik planlar o gün yapılan organizasyonun bugün sizi getirdiği nokta.
  Şimdi AMERİKAMI RUSYAMI diye düşünenlere söyliyeceğim şu olucaktır.
  KARAKTER ve MİLLİ düşünce sizi nereye götürürse orası ile tercihinizi yapın.
  Yalnız benden bir kardeşiniz veya ağbiniz olarak tavsiyem özelikle DANSÖZ siyasetini tercih etmeyin,nedenide o siyasetin SOĞUK SAVAŞ yıllarında bir ederi vardı dünya ortadan pasta gibi duvarla ikiye ayrıldığı için.

  Şimdi öyle bir durum yok DANSÖZ siyaseti ülkeyi tamamen yok olma sürecine getirir,dünyada ve ülkende VİCDAN muhasebesi yaparak en önemlisi AKIL muhasebesi yaparak siyasetinizi geliştirin.
  MASON localarına intizap ettiğin zaman derece alıp daha üst mertebeye çıkabilmek için ünüversite hocaları gibi ilgi alanın olan konularda tez hazırlaman ve bu konularda locada seminerler vermen söyleşi guruplarında sohbetler açman gerekirki ÇIRAKLIKTAN ÜSTADLIĞA bir yol alabilmen için.

  Mesela PUL(filatelist) eski PARA(nümüzmatlık) ANTİKACILIK veya İNŞAAT teknolojisini gelişimi, MİMARLIKTAKİ tarihi evrilme ve gelinen son nokta gibi devam eder gider.

  1987 yıllarında TÜRKİYENİN namus abidesi olarak tanıdığı bir emniyet müdürümüz sırası ile bakanlık görevine kadar yükselmiş bir insan bulunduğumuz lokale gelir yine kendisi gibi bir emniyet müdürü arkadaşı ile çevremizdeki ağbilerimiz ile BEZİK,BİRİÇ oynarlardı elmasına,armutuna meyvasına yani vakit geçirmek için.

  O yıllardan birkaç yıl sonra bir açılım yaptı,sene 1990 lar 1991 ler TAPINAK ŞOVALYELERİ var diye çıkıp televizyonlar ve gazetelerde uzun zaman bu TAPINAK ŞÖVALYELERİNDEN bahsetsede nedir ne değildir içini hiçbir zaman açamadı ve anlatamadı.

  Şimdi uzun zamandır bu konudan hiç bahsetmiyor ve bunu o dönemde niye bu şekilde kamuoyuna açtı anlamak mümkün değil.
  Aynı şeyi merhum AYTUNÇ ALTINDAL beyefendide kamuoyunda çok dillendirdi ani şekilde bir rahatsızlıktan dolayı yakın zamanda rahmete kavuştu oda KAFKASYALI idi.

  Sanırım bu konuyu bahsedip kapatmaları KAFKASYALILARIN pahalı AT lara ve pahalı koşumlara meraklı olmasından ileri geliyor.

  DERİN RUS dostlarım derdiki sizin ülkenizdeki KAFKASYALILARIN başına ne geldi ise AT lara olan meraklarından geldi.

  Rusya ile dostluk sadakat ve mertlikten geçer?

  Hepinize ALLAH ve TANRI bolluk bereket sıhat ihsan eylesin.
  SAYGILARIMLA, derinistihbarat.blogspot.com.tr/...
  #972295 kes lan yavsak | 4 ay önce